Sıkça Sorulan Sorular

Araç  kiralama hizmetinden yararlanmak istiyorum. Araç  rezervasyonu için ne yapmalıyım?

Araç rezervasyonunuzu, www.bkdrentals.com ana sayfasında rezervasyonunuzla ilgili seçimleri tamamladıktan sonra size en yakın şubemize gelerek ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, 0850 340 12 53 numaralı çağrı merkezimiz ya da ofislerimiz aracılığı ile de rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı dışında  ödeme kabul ediyor musunuz?

Hayır, depozito bedeli için kredi kartı haricinde ödeme alınamamaktadır. Araç bedeli için ise nakit ödeme imkanı mevcuttur.

Araç  kiralayacağım ama kredim kartım yok / limitim yetersiz. Başkasının kredi kartını kullanarak  ödeme yapabilir miyim?

Hayır. Güvenlik kurallarımız gereği, tüm rezervasyon kanallarımız aracılığıyla yapılan araba kiralama hizmetleri için sürücü bilgileri ile ödeme yapılan kart bilgilerinin eşleşmesi gerekmektedir.

Web sitenizden rezervasyon yaptırmak istiyorum ama kredi kartım yok / kart limitim yetersiz / kartım yanımda değil. Aracı teslim almaya geldiğimde, ofisinizde ödeme yapabilir miyim?

bkdrental.com ve mobil sitemiz üzerinden rezervasyonunuzu tamamladıktan sonra size en yakın ofisimize uğrayarak ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Misafirlerimiz, web sitemizden arama yapabilecekleri gibi 0850 340 12 53 numaralı çağrı merkezimiz ya da ofislerimiz aracılığı ile de talep etmiş oldukları tarih aralığı ve araç grubunda müsaitlik ile ilgili bilgi edinebilir, çağrı merkezimiz aracılığıyla ofiste ödemeli rezervasyon yapabilirler. Depozito bedeli için kiralayacak kişi adına kredi kartı gerekmektedir.

Araç  rezervasyonumun onaylandığını nasıl anlayabilirim?

Aracı kiralamış olduğunuza dair voucher evrağınız talep ettiğiniz e-mail üzerinden sizler gönderilecektir.

Rezervasyonumu nasıl iptal edebilirim?

0850 340 12 53 veya 0542 138 78 66 numaralı çağrı numaralarımızdan bizlere ulaşarak iptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İptal/iade şartlarınız nelerdir?

İptal talebinizi rezervasyon yaptığınız tarihte tarafımıza bildirirseniz, ödediğiniz tüm tutar kartınıza iade olacaktır. Diğer iptal taleplerinizdeki iade uygulamamız şu şekildedir: - Kiralamanızın alış saatine 24 saatten daha az zaman kalması veya iptal edilmeksizin aracın alınmaması durumunda 1 günlük kiralama ücreti tutarında kesinti yapıldıktan sonra iade yapılmaktadır. Güvence paketi satın almanız durumunda son 24 saate kadar ücretsiz iptal ve iade yapılmaktadır. Araç kiralama işlemleri kuralları için BKD Rental kiralama sözleşmesi detaylarını inceleyebilirsiniz.

Rezervasyonumda değişiklik yapmak istiyorum nasıl yapabilirim?

Onaylı rezervasyonlarınızda, araç grubu değişikliği ya da ek hizmet ekleme gibi işlemler bkdrentals.com web sitemiz aracılığıyla gerçekleştirilememektedir. Rezervasyonunda değişiklik yapmak isteyen misafirlerimizin 0850 340 12 53 numaralı çağrı merkezimize ya da ilgili şubemize başvurmaları gerekir. Değişiklik kuralları için BKD Rental kiralama sözleşmesi dökümanını inceleyebilirsiniz.

Rezervasyon yaptırdığım aracı nasıl alabilirim?

Misafirlerimizin seçimlerini yapmış oldukları ofislere, anlık olarak rezervasyon bilgileri iletilmektedir. İlgili ofisimize, rezervasyon bilgilerinizle gitmeniz yeterlidir. Yanınızda ehliyetinizi ve kredi kartınızı bulundurmayı unutmayınız.

Kiraladığım aracı teslim almak için ofise geldiğimde nelere dikkat etmeliyim?

Misafirlerimiz seçimlerini yapmış oldukları araçları, rezervasyon yaptırırken belirttikleri ofislerden almak için ofisimize geldiklerinde; araç kiralama sözleşmesi imzalayacaklardır. Sözleşmenin geçerli olabilmesi için yanınızda sürücü belgeniz, kimliğiniz ya da geçerli pasaportunuz ve en az provizyon bedeli kadar limiti olan kredi kartınız bulunmalıdır. Ayrıca, ikamet adresiniz ve telefon bilgileriniz sözleşmenize kaydedilecektir. Ofisimizden ayrılmadan önce mutlaka kiralama sözleşmenizin bir nüshasını yetkili arkadaşlarımızdan isteyiniz.

Bana teslim edilen araç ile benim kiralamış olduğum araç farklı marka. Ne yapabilirim?

Misafirlerimizin belirtmiş olduğu alış gününde, istedikleri araç grubunda müsait araç temin edemediğimiz misafirlerimize bir üst grupta müsait olan araç, yaş ve ehliyet yaşı limitlerinizin araç grubu şartlarına uygun olması halinde, fiyat farkı talep edilmeksizin verilecektir.

Kiraladığım aracı teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

Aracın size teslim edildiğini gösteren teslim tutanağını imzalamadan önce; aracın kilometresini kontrol ediniz, varsa kusur ve hasarlarını yetkili arkadaşımızla birlikte tespit ederek tutanağa doğru geçirildiğinden emin olunuz. Ayrıca, kiraladığınız aracın güvenlik donanımı ve aksesuarları ile ilgili yetkili arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Araç  kiralarken taksit yaptırabilir miyim?

Hayır. Araç kiralama işlemlerinde taksit uygulamamız bulunmamaktadır.

 Araçlarınızda Hızlı Geçiş Sistemi (HGS), Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) var mı? HGS'den geçiş yaptım. OGS'den geçiş yaptım. Nasıl ödeyeceğim?

Tüm filomuzdaki araçlarımızda HGS bulunmaktadır. Kiralama sürenizin sonunda, HGS kullanım bilginiz ofislerimize ulaşır ve geçiş ücreti kredi kartınızdan tahsil edilir. Geçiş ücreti ile ilgili tahsilat süreci Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı olduğu için olağan sürelerden daha geç tahsilat yapılabilmesi mümkündür. HGS olan araçlarımız ile OGS gişelerinden geçiş yaptıysanız; kaçak geçiş yapmış olursunuz. Kaçak geçiş ücreti (diğer trafik ihlallerinde olduğu gibi) ilgili devlet kurumları tarafınca BKD Rental'dan tahsil edilir. Kaçak geçiş ücreti (diğer trafik ihlallerinde olduğu gibi), kiralama sürecinde ibraz edilen kredi kartından tahsil edilir. Osmangazi köprüsünden yapılan geçişlerde HGS kullanılamamaktadır, gişede nakit ödeme yapılması gerekmektedir.                           

Araçlarınızda kilometre sınırı var mı?

Günlük ve aylık kiralamalarda değişen kilometre sınırlarımız vardır. Araçlarımızda günlük kiralamalarda 300 km ve aylık kiralamalarda 3500 km sınır bulunmaktadır. Sınırın aşılması durumunda aşılan kilometre başına 0.50 TL sınır aşma bedeli alınmaktadır.

Günlük kilometre limitini aştım.

Günlük kilometre limitini aşan misafirlerimize, günlük kiralama bedeline ek kilometre aşım bedeli yansıtılabilir. Araçların kat ettiği mesafe miktarı; imalatçı firmalar tarafından araçlara yerleştirilen kilometre saatinin okunması ile belirlenir. Araca konulan kilometre saatinin bozulması halinde, yapılan yolculuğun haritadaki mesafesi üzerinden kilometre ücreti belirlenir.

Kiraladığım aracı nasıl iade edebilirim?

Kiralama sürenizin sonunda, aracınızı kiralarken iade ofisi olarak belirttiğiniz ofise kiraladığınız araçla gitmeniz yeterlidir. Aracınızın iade ofisi olarak istediğiniz ofisi seçebilirsiniz. Unutmayın, alış ofisi ile iade ofisinin farklı olması durumda tek yön ücreti uygulanacaktır. Tek yön ücreti ile ilgili 0850 340 12 53 numaralı çağrı merkezimiz ya da ofislerimiz aracılığıyla bilgi alabilirsiniz.

Araçlarınızda trafik sigortası, kasko var mı?

Filomuzdaki tüm araçlarımızın trafik sigortası ve kaskosu bulunmaktadır.

Mini hasar sigortası nedir? Çeşitleri nelerdir? Neden mini hasar sigortası yaptırmalıyım?

Mini Hasar Sigortası, araçta oluşan maddi hasarların misafirlerimizin yazılı beyanı ile polis raporunun tutulamadığı hasarlarda teminat kapsamına alınmasını sağlar. Misafirlerimize mini hasar, süper mini hasar ve maksimum güvence paketi olmak üzere üç çeşit hasar sigortası seçeneği sunmaktayız. Mini hasar, süper mini hasar ve maksimum güvence paketi sigortası, BKD Rental'ın belirlediği limitlerin altında kalan hasarları kapsar; Mini Hasar Sigortasından faydalanan misafirlerimize bu limitler dahilinde kalan onarım ücretleri yansıtılmaz. Mini Hasar sigortalarımızı, Araç Seçimi sayfasının altındaki Ekstra Hizmetler başlığından seçerek rezervasyonunuza ekleyebilirsiniz. Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin Mini Hasar sigortalarından faydalanmak için 0850 340 12 53  numaralı çağrı merkezimize ya da ofislerimize başvurmaları gerekir. Unutmayın, Mini Hasar Sigortası lastik, cam ve farlarda oluşan hasarları kapsamamaktadır.

Lastik, cam sigortası nedir? Neden lastik, cam sigortası yaptırmalıyım?

Filomuzdaki tüm araçlarımızda bulunan standart kaskomuz Lastik, Cam hasarlarını kapsamamaktadır. Lastik, Cam sigortasından faydalanan misafirlerimize bu parçalara verilen hasarların zararı yansıtılmaz. Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin lastik, cam sigortasından faydalanmak için 0850 340 12 53 numaralı çağrı merkezimize ya da ofislerimize başvurmaları gerekir.

İptal güvence paketi nedir? Neden yaptırmalıyım?

Rezervasyonunuzun ücret kesintisi olmadan iptal edilmesine olanak sağlar. Ayrıca aracı rezervasyon bitiş tarihinden önce iade ederseniz, yeniden hesaplanan kiralama ücreti sonrasındaki fazla tahsilat tarafınıza iade edilecektir. Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin güvence paketi hizmetimizden faydalanmak için 0850 340 12 53 numaralı çağrı merkezimize ya da ofislerimize başvurmaları gerekir.

Kiraladığım aracı arkadaşım kullanabilir mi? Ek sürücü nedir? Neden ek sürücü hizmetini almalıyım?

Kiralama sözleşmesi, aracı kiralayan kişi ile yapılmaktadır. Sözleşmeye bağlı olarak, aracın tüm sigorta ve güvence şartlarında aracı kiralayan kişinin bilgileri yer almaktadır. Kira sözleşmesinde bilgileri olmayan bir kişinin sürücü olarak maddi ya da manevi hasarlı bir kazanın tarafı olması durumunda; tüm sigorta ve güvenceler geçersiz sayılır hem aracı kiralayan hem de kazaya karışan kişiler kazadan sorumlu tutulur. Ek sürücü hizmeti; aracı kiralayana ek bir sürücünün de sözleşmenin tarafı olmasını, sigorta ve güvencelerde yer almasını sağlamaktadır. Unutmayın, gruplara göre değişen sürücü yaşı ve ehliyet yaşı uygulaması ek sürücü için de geçerlidir. Sürücü yaşı ve ehliyet yaşı uygulamasının detayları için kiralama sözleşmemizi inceleyebilirsiniz. Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin ek sürücü hizmetinden faydalanmak için 0850 340 12 53 numaralı çağrı merkezimize ya da ofislerimize başvurmaları gerekir.

Aynı araç  grubu için farklı zamanlarda farklı fiyatlarla karşılaşıyorum. Fiyat politikanız nedir?

Fiyatlarımız; pazarın yapısı, hizmet kalitesi, talep ve yoğunluk gibi kriterler göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Unutmayın, erken rezervasyon yaptırmanız durumunda rezervasyonunuz daha avantajlı olacaktır.

İptal ettiğim rezervasyonun iadesi ne zaman kredi kartıma yansır?

Rezervasyonların iadesi, rezervasyon iptalinin akabinde iptal iade şartlarına göre misafirlerimizin kredi kartının bağlı olduğu bankaya iletilir. İptal edilen rezervasyonun iadesi, bankalar arası işlemlere bağlı olarak ve resmi tatiller göz önünde bulundurulmak şartıyla 14 ila 21 iş günü içerisinde misafirlerimizin kredi kartına yansıtılmaktadır.

En az ne kadar süre için kiralama yapabilirim?

En kısa araç kiralama süresi 3 gündür.

Araç  kiralarken kredi kartıma konulan provizyon (blokaj,depozito) ne zaman iade edilir?

Provizyon (depozito), kiralamanın sona ermesinin akabinde; varsa ücretli karayolları ve köprü geçişleri, eksik yakıt, günlük km sınırı aşımı ve hasar bedelleri hesaplanarak kalan tutar iade edilir. Bu tutarlar yok ise provizyon ücretinin tamamı iadesi için misafirlerimizin kredi kartının bağlı olduğu bankaya iletilir. Provizyon iadesi, bankalar arası işlemlere bağlı olarak ve resmi tatiller göz önünde bulundurulmak şartıyla 14 ile 21 iş günü içerisinde misafirlerimizin kredi kartına yansıtılmaktadır.

Güncel kampanyalarınıza nereden ulaşabilirim?

BKD Rental olarak düzenlediğimiz kampanyalara bkdrentals.com ana sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kiraladığım aracın plakasına trafik cezası kesildi ne yapmalıyım?

Araçlarımızın plakasına yazılan trafik cezaları, BKD Rental olarak tarafımıza tebliğ edilir. Maliye Bakanlığı tarafından tarafımıza tebliğ edilen cezalar misafirlerimizin kiralama sürecinde ibraz ettiği kredi kartından tahsil edilir. Tarafımıza tebliğ edilen cezalar misafirlerimize hizmet bedeli eklenerek yansıtılır. Detaylı bilgi için kiralama sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.

TC kimlik numarama ceza kesildi ne yapmalıyım?

T.C. kimlik numarasına yazılan cezalar doğrudan misafirlerimiz tarafından ödenmelidir.

Kaza yaptım ne yapacağım?

Kazanın oluş şekline bağlı olarak, misafirlerimizin izlemesi gereken prosedürler değişmektedir. Ancak, her koşulda misafirlerimizin 0850 340 12 53  numaralı hattımızdan yetkili kişilere ulaşarak bilgi vermesi gerekmektedir. Misafirlerimizin duran araca çarpması halinde ya da aracımız park halindeyken üçüncü şahıslar tarafından aracımıza çarpılması halinde; aracın yeri değiştirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır. Çarpışma halinde; sürücü belgesiz motorlu araç kullanılması, sürücüde yaş küçüklüğü olması, sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesinin olması, kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması, kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelmesi, sadece üçüncü kişilere ait eşyalara zarar gelmesi, kazaya karışan araçlardan birinin trafik sigortasının bulunmaması, kazanın ölüm ya da beden zararı ile sonuçlanması hallerinden en az birisi mevcutsa aracın yeri değiştirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır. Çarpışma halinde yukarıda belirtilen maddelerden hiçbiri oluşmadıysa, misafirlerimizin kazanın oluş biçimine göre Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı tutması gerekmektedir.

Araca bir şey olursa ne yapacağım?

Aracımızın arızalanması durumunda misafirlerimizin 0850 340 12 53  numaralı hattımızdan yetkili kişilere ulaşarak bilgi vermesi ve yardım temin edilmesi gerekmektedir. Arızalanan aracın yerine yeni araç temin edilecektir. Aracın tamirde geçirdiği günler için masraflar misafirlerimize yansıtılmamaktadır. Ancak misafirlerimizin yürürlükte olan trafik yasa ve mevzuatlarına uymamasından meydana gelecek her türlü zarar, maddi ve manevi kayıplar misafirlerimiz tarafından karşılanır.

Çalıştığım kurum adına filo kiralama yapmak istiyorum. Nasıl Yapabilirim?

Kurumsal anlaşmalar ve filo kiralama talepleriniz için info@denistanbul.com adresimizden yetkili birimimize talebinizi iletebilirsiniz.

Aracı belirttiğim iade tarihinden/saatinden daha geç teslim edeceğim.

Aracın teslimatında gecikme yaşayacak misafirlerimizin, aracı kiralarken iade ofisi olarak belirttiği ofisi bilgilendirmesini rica ederiz. Gecikmenin süresine bağlı olarak, misafirlerimize gecikme bedeli yansıtabilir. Gecikme süresinin 2 saati aştığı durumlarda bir günlük kira bedeli yansıtılır. Gecikme halinde uygulanacak işlemlerin detayı için kiralama sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.

Kiraladığım araç  ile yurt dışına seyahat edebilir miyim?

Hayır, araçlarımız yurt dışına çıkartılamamaktadır.

Whatsapp Telefon